Tabletki na porost i wypadanie włosów. Które skuteczne?

Follixin
Follixin

Wypadające włosy to coraz powszechniejszy problem. Problem dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Łysienie jest jednym z najczęściej występujących kompleksów, zwłaszcza u mężczyzn. Nacisk, na to, że każdy ma dobrze wyglądać nie ułatwia zaakceptowania łysienia. Na szczęście w wielu przypadkach istnieje możliwość zahamowania procesu wypadania włosów, a nawet spowodowania wzrostu nowych. Co powoduje, że włosy wypadają?

Zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet jedną z głównych przyczyn wypadających włosów jest niezdrowy tryb życia. Na niezdrowy tryb życia składa się stres, mało snu i niezdrowe odżywianie. Dlatego trzeba starać się jak najmniej stresować i zdrowo odżywiać, czyli jeść dużo warzyw i owoców. One mają bardzo dobry wpływ na kondycję włosów. Zwłaszcza szpinak, brokuły, kukurydza, czy soczewica. Poza tym dobrze jest unikać produktów, które zawierają dużą ilość konserwantów i barwników.

Drugą przyczyną łysienia mogą być choroby takie jak: łojotokowe zapalenie skóry, grzybica, łuszczyca, kolagenoza oraz zapalenie mieszków włosowych. W przypadku kobiet przyczyną wypadających włosów może być również odstawienie tabletek antykoncepcyjnych lub poród. Jest to spowodowane nagłym zmniejszeniem się żeńskich hormonów estrogenów. Powodem łysienia mogą być także androgeny (zazwyczaj ta przyczyna pojawia się u mężczyzn). Spowodowane jest to przekształceniem się męskiego steroidowego hormonu płciowego, czyli testosteronu w DHT, pod wpływem działania enzymu 5-alfa reduktazy.

W przypadku kobiet wypadanie włosów może nasilić się w okresie menopauzy. Poza tym nie bez wpływu na kondycję włosa są zabiegi fryzjerskie takie jak koloryzacja, rozjaśnianie, czy trwała ondulacja. Preparatów na wypadające włosów jest bardzo dużo. Jak wybrać najlepszy? Lepszą opcją jest działanie od wewnątrz i dlatego lepiej jest wybrać jakiś suplement w postaci tabletek. Warto sprawdzić, jakie ma składniki, czy nie ma szkodliwych lub uczulających. Poza tym trzeba przeczytać czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania jakiegoś suplementu lub czy powodują jakieś skutki uboczne. Najlepiej kupić tabletki w aptece lub na oficjalnej stronie producenta. Wtedy ma się pewność, że kupuje się z pewnego źródła. Do najczęściej kupowanych suplementów należy Follixin. Środek ten zapobiega wypadaniu włosów i powoduje wzrost nowych.

2 thoughts on “Tabletki na porost i wypadanie włosów. Które skuteczne?

  1. Wszystko fajnie ale czy ten follixin mogą stosowac kobiety, zwłaszcza ,młode? Z tego co widziałam to reklamują go jako środek dla meżczyzn, wiec jak to jest? Niech sie wypowie jakas kobieta jesli go oczywiscie stosowała

    Odpowiedz
    • Z tego co sie orientuje to nie ma przeciwskazan do stosowania przez kobiety, ale moze lepiej sprawdzic bezpośrednio u producenta;) ja sam follixin sobie chwalę;)

      Odpowiedz

Dodaj komentarz